Dinamo – Steaua 3-1. Goluri multe, meci anost, fani agresivi

Postat la: 01.12.2016 - 10:40 | Scris de: Ziua News

0

Meciul-fanion al campionatului national, programat miercuri seara, pe Arena Națională, Dinamo – Steaua, a aliniat la start două mari ambiții și mari lacune de fantezie fotbalistică. Dinamo, condiderată echipa gază, a învins pe merit cu scorul de 3-1 (2-1) . Steliștii au deschis rapid scorul în urma acordării unei lovituri de la 11 metri în primul minut de joc. Lovitura a fost executată de Boldrin. Fanii dinamoviști, enervați de surpiza acestui gol, au aruncat cu petarde, iar tribunele au devenit mai agitate decât fotbaliștii care au realizat un meci anost, cu toate că au fost multe goluri. Egalarea a venit în minutul 37, tot din penalty, lovitură executată de Hanga. Au marcat apoi fără mari probleme dinamoviștii de două ori, prin Nedelcearu, în finalul primei reprize, și Nemec, în minutul 58. Cele două echipe sunt la egalitate, în istoria întâlnirilor directe, ca număr de victorii. În deschidere, cele două echipe au ținut un moment de reculegere pentru fotbaliștii brazilieni morți în recentul accident aviatic. L. Iordache, AMPress Abonează-te la noutăți facebook twitter google+
Sursa: ampress.ro