U Cluj castiga cu 2-0 amicalul disputat in fata Cetatii Deva. FOTO

Postat la: 13.08.2017 - 12:15 | Scris de: Ziua News

0

U Cluj Cetatea Deva 1

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat, scor 2-0, amicalul disputat in compania Cetatii Deva, in cadrul unei partide disputate in Parcul Sportiv Iuliu Hatieganu. Scorul a fost deschis de catre Octavian Abrudan, in minutul 26 al primei reprize, Octavian Ursu stabilind scorul final in minutul 73.

Pentru elevii lui Marius Popescu, este cea de-a treia victorie in partidele amicale disputate in pauza competitionala, dupa  victoria cu Sticla Ariesul Turda (7-0) si Sanatatea Cluj (2-0), "Sepcile Rosii" remizand doar cu Luceafarul Oradea, scor 0-0.

Universitatea Cluj - Cetatea Deva 2-0 (1-0)

Au marcat: Abrudan (26), Ursu (73)

"U" Cluj (prima repriza): Albut - Takacs, Abrudan, Onicas, Irimie - Giurgiu, Micas - Hordouan, Goga, Greu - Lemnaru

"U" Cluj (a doua repriza): Dinu - Takacs, Ionescu, Cordos, Manu - Giurgiu, Tranca - Svichi, Hatiegan, Himpea - Onneil

Au mai intrat: Telcean, Moldoveanu si Ursu

Antrenor: Marius Popescu