LIGA 1

ASA Tg. Mureș - FC Voluntari 2-1 (etapa a 8-a). Vicecampioana a revenit după golul marcat de Daniel Pancu / VIDEO

Postat la: 21.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ASA Târgu Mureș s-a impus pe teren propriu, scor 2-1, în fața echipei FC Voluntari, vineri seară, în prologul etapei a 8-a a Ligii I.

Nou-promovata a deschis scorul prin Daniel Pancu. Fostul rapidist a înscris în minutul 4, cu un șut la colțul scurt, primul său gol de la transferul la gruparea ilfoveană. Cinci minute mai târziu, Costa a egalat după o fază creată de Brandan. Același Costa a închis tabela în minutul 59, cu un șut din marginea careului. În ultimul minut de joc, Bejan și Hamed Kone au văzut direct cartonașul roșu, după ce s-au îmbrâncit.

Asa Tg. Mureș a urcat pe locul secund al clasamentului, cu 13 puncte, la o lungime de liderul Astra. În schimb, FC Voluntari rămâne singura echipă fără victorie în primele opt etape.

Cele două echipe

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Hanca (Romario '58), Bejan, Gonzalez, Brandan - Mureşan, Gorobsov - Velayos, Costa (Jurado '66), Pedro (Dedov '39)- Jazvici. Antrenor: Vasile Miriuţă.

FC Voluntari: Balauru - Rus, Maftei, Novakovici, Maxim - Grigore, Hamed Kone - Cârstocea (Todoran '66), Pancu (Deac '80), Pârvulescu - Iorga (Bălan '73). Antrenor: Flavius Stoican.