LIGA 1

Astra Giurgiu - CSMS Iași 4-1, (etapa a 8-a). Budescu - one man show. Trupa lui Șumudică a urcat pe primul loc în clasament / VIDEO

Postat la: 23.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: sportnews.libertatea.ro

Astra Giurgiu a câștigat duminică seară, meciul disputat pe teren propriu, scor 4-1, cu CSMS Iași, în etapa a 8-a a Ligii I.

În minutul 8, gazdele au deschis scorul, după ce Budescu a șutat pe poartă de la 20 de metrim Alibec a deviat mingea, care l-a învins pe poartarul Grahovac. scorul în minutul 8. Cu trei minute înainte de pauză, Budescu a centrat din corner, iar Florea a deviat cu capul în poartă. Mingea a lovit bara înainte de a intra în plasă. Budescu i-a centrat lui De Amorim în minutul 49, care a dus scorul la 3-0.

Același Budescu a marcat pentru 4-0 în minutul 54, după o combinație cu Alibec. CSMS Iași a redus din diferență în minutul 70. V. Gheorghe a șutat spre poarta gazdelor, iar Ricardo Alves a deviat mingea în poartă.

Astra ocupă primul loc al clasamentului cu 17 puncte, iar CSMS Iași e pe poziția a 7-a, cu 11 puncte.