Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor Afla mai multe! x










Christoph Daum a anuntat lotul pentru meciul cu Danemarca: Alibec, Hanca, Budescu si Romario Benzar, printre cei convocati

Postat la: 06.03.2017 - 10:40 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Christoph Daum a anuntat lotul de jucatori pe care se va baza la meciul cu Danemarca (26 martie, Cluj Arena, ora 21:45), din preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2018. Printre cei selectionati se afla nume precum Denis Alibec, Sergiu Hanca, Constantin Budescu si Romario Benzar.

Lotul Romaniei pentru meciul cu Danemarca:

Portari: Ciprian Tatarusanu (AC Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Giurgiu)

Fundasi: Cristian Sapunaru (Astra Giurgiu), Vlad Chiriches (SSC Napoli), Alin Tosca (Betis Sevilla), Dragos Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moti (LudogoretRazgrad), Iasmin Latovlevici (Kardemir Karabukspor), Romario Benzar (FC Viitorul)

Mijlocasi: Razvan Marin (Standard Liege), Andrei Prepelita (FK Rostov), Mihai Pintilii (Steaua Bucuresti), Eric Bicfalvi (FK Ural), Nicolae Stanciu (Anderlecht Bruxelles), Dorin Rotariu (FC Bruges), Constantin Budescu (Astra Giurgiu), Sergiu Hanca (Dinamo Bucuresti)

Atacanti: Bogdan Stancu (Bursaspor), Denis Alibec (Steaua Bucuresti), Alexandru Chipciu (Anderlecht Bruxelles), Claudiu Keseru (Ludogoret Razgrad), Adrian Popa (Reading), Andrei Ivan (CS Universitatea Craiova).

Iata programul complet al disputelor din grupa tricolorilor:

► 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

S-au disputat in Grupa E:

Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3

Clasament:

1. Polonia (10-5) 10 puncte
2. Muntenegru (9-4) 7
3. Danemarca (7-5) 6
4. Romania (6-4) 5
5. Armenia (4-10) 3
6. Kazahstan (3-11) 2.

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.

DIN ACEEASI CATEGORIE...
Adauga comentariu

Nume*

Comentariu

ULTIMA ORA



DIN CATEGORIE

  • TOP CITITE
  • TOP COMENTATE