GRECIA

Echipa lui Lucescu junior, Xanthi Skoda, a remizat cu Iraklis. Cum s-au descurcat Herea și Kapetanos

Postat la: 26.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: prosport.ro

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu, Xanthi Skoda, a remizat, scor 1-1, în deplasare, cu Iraklis, în etapa a cincea din campionatul Greciei.

Românul Ovidiu Herea și fostul jucător al Stelei și CFR-ului, Pantelis Kapetanos, au fost titulari, dar niciunul. Primul a fost schimbat în minutul 86, iar al doilea a evoluat până în minutul 58. De partea cealaltă, Costin Lazăr a fost integralist. Luceroa deschis scorul în minutul 62 pentru gazde, iar oaspeții au restabilit egalitatea prin Vellios, în minutul 71.

După cinci runde, Xanthi are 6 puncte și ocupă locul 9 în clasament. Iraklis, cu 5 puncte, este pe poziția a 13-a.