LIGA I.

ETAPA A 27-A. Viitorul - Astra 2-0. Bănel Nicoliță, la primul gol de la revenirea în Liga I

Postat la: 18.04.2015 - 20:23 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: looktv.ro

Viitorul s-a impus pe terenul Astrei, scor 2-0, în cadrul etapei a 27-a a Ligii I.

Gazdele au intrat în avantaj încă din minutul 2. Mitriță a fructificat o pasă de la Gavra. În minutul 15, Bănel Nicoliță a înscris pentru prima dată de la revenirea în fotbalul românesc. Fostul stelist a punctat în urma unei greșeli a defensivei echipei oaspete. Săptămâna aceasta, Astra a fost înștiințată că nu va avea avea permisiunea de a participa în Liga Europa, în cazul în care locul ocupat la finalul sezonului i-ar permite acest lucru.

Giurgiuvenii ocupă locul 5, cu 41 de puncte. În schimb, trupa lui Gică Hagi mizează pe prima participare în Liga Europa istoria clubului. Viitorul ocupă locul 6, tot cu 41 de puncte.