EURO 2016. Anglia - Islanda 1-2. Cea mai mare surpriză a competiției. Islandezii sunt în sferturile de finală / VIDEO

Postat la: 28.06.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: raa5.com

Fotbalul mondial e în șoc. Naționala Islandei, debutantă, la Campionatul European de a eliminat-o pe Anglia, luni seara, cu 2-1 în optimile de finală.

Meciul a început perfect pentru britanici, care au primit penalty în minutul 3, transformat ulterior de Rooney.
Islanda a egalat în minutul 6, prin Ragnar Sigurdsson.

Mai mult decât atât, islandezii au intrat în avantaj în minutul 18, în urma unui gol înscris de Sigthorsson.
În sferturile competiției, Islanda va întâlni echipa gazdă, Franța, duminică 3 iulie, pe Stade de France.