LIGA 1

FC Viitorul - ACS Poli Timișoara 4-0 (etapa a 8-a). Ianis Hagi și compania au urcat pe primul loc al clasamentului / VIDEO

Postat la: 21.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: reporterntv.ro

FC Viitorul a spulberat-o pe ACS Poli Timișoara, pe teren propriu, scor 4-0, într-un meci disputat vineri seară, din cadrul etapei a 8-a a Ligii I.

Aganovici a deschis scorul în minutul 5, cu un șut de lângă Belu. În minutul 22, Ianis Hagi a șutat spre poartă de la 20 de metri, mingea l-a lovit pe Cânu și a intrat în poartă, nu înainte de a lovi și bara. Florin Tănase și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, chiar înainte de pauză, cu un șut direct în vinclu. Bănel Nicoliță a închis tabela în minutul 68.

În urma victoriei, FC Viitorul a urcat pe primul loc al Ligii I, cu 16 puncte, în timp ce ACS Poli Timișoara ocupă poziția a 12-a, cu cinci punte.

Cele două echipe

FC Viitorul: Râmniceanu - Ciupe, Hodorogea, Mitrea, Ganea (Boli '72) - Filip, Nedelcu, Achim - I. Hagi (Nicoliţă '53), Tănase, Aganovici (Chiţu '72). Antrenor: Gheorghe Hagi.

ACS Poli Timișoara: Kirschstein - Belu, Melinte (Goga '46), Cânu, D. Popescu - Luchin, Llorente (Popovici '61) - Bărbuţ, Croitoru, Curtean (Artean '57) - Elek. Antrenor: Dan Alexa.