LIGA 1

FC Voluntari - CSU Craiova 1-2, (etapa a 9-a). Sorin Cârțu și Emil Săndoi au scăpat de demitere / VIDEO

Postat la: 28.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

CSU Craiova a câștigat pentru a doua oară în actuala ediție de campionat, scor 2-1, în deplasare cu FC Voluntari. Meciul s-a disputat vineri seară, în prologul etapei a 9-a, pe arena Ștefan cel Mare.

Oltenii au deschis scorul prin Băluță în minutul 61, cu un șut din interiorul careului mic, dintr-o pasă a lui Bawab. Ilfovenii au egalat prin Voduț cu un șut de la 22 de metri, în minutul 72. Vătăjelu a înscris decisiv cu trei minute înainte de final, cu un șut la colțul lung. CSU Craiova a urcat pe locul 8, cu 9 puncte, în timp ce FC Voluntari se află pe penultima poziție, cu 4 puncte.

Cele două echipe:

FC Voluntari: Balauru - Rus, Maftei (Novakovici '82), Achim, Maxim - Grigore (S. Rădoi '46), Novac - Iorga, Cârstocea (Voduţ '57), Pârvulescu - Pancu. Antrenor: Flavius Stoican

CSU Craiova: Bălgrădean - S. Achim, Popov, Acka (Kay '46), Vătăjelu - Zlatinski (Madson '64), Mateiu - Băluţă (Curelea '82), Bawab, Rocha - Ivan. Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi