TURCIA

Gabi Torje continuă evoluițiile bune la Osmanlispor. Mijlocașul a dat o pasă de gol / VIDEO

Postat la: 31.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Osmanlispor a remizat în deplasare, scor 1-1, în compania echipei Sivasspor, în etapa a 3-a a campionatului turc. Mijlocaşul român Gabriel Torje i-a pasat decisiv lui Ndiaye, care a deschis scorul, în minutul 76.

Nu a fost golul victoriei, gazdele egalând în minutul 5 al prelungirilor, prin Boye. Torje a fost integralist, în timp ce atacantul Raul Rusescu a fost rezervă la Osmanlispor.

Gazdele au reuşit egalarea prin Boye, în minutul 90+5. În urma acestei remize, Osmanlispor a urcat pe locul nouă în clasament, cu cinci puncte.

VIDEO

Gabi Torje a fost convocat de selecționerul Anghel Iordănescu, pentru meciurile cu Ungaria și Grecia, din preliminariile Campionatului European de fotbal din 2016.