Liga 1, etapa 8, play-off. Pandurii - Dinamo 0-0. Egal ce nu mulțumește pe nimeni

Postat la: 25.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Pandurii şi Dinamo au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat duminică seara, în etapa a opta a play-off-ului Ligii I și  au ratat şansa de a se apropia la două puncte de Steaua.

Oltenii au început în forță partida disputată la Severin, iar Hora a trimis un lob peste poartă, în minutul 3. Răduț a fost aproape de deschiderea scorului în minutul 24, când s-a opus Cerniauskas. Dinamo a evoluat în inferioritate numerică din minutul 68, după ce Kortzorg a văzut al doilea galben pentru un fault comis asupra lui Bunoza. Rotariu putea da lovitura în minutul 78, dar a trimis slab cu capul din interiorul careului. Ultima ocazie a partidei a fost semnată de Hora Golgheterul Ligii I a trimis peste poartă, din marginea careului mic, în minutul 79.

Pandurii și Dinamo ocupă locurile 3 și 4, cu câte 35 de puncte.