Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor Afla mai multe! x










Alegeri europarlamentare 2014. Lista completă a candidaţilor

Postat la: 18.04.2014 - 15:45 | Scris de: Ziua News

0

ZIUAnews a redactat lista completă a politicienilor în cazul cărora Biroul Electoral Central a constatat în această săptămână rămânerea definitivă a candidaturilor la alegerile europarlamentare din 25 mai.

LISTA PNL

1. Norica Nicolai
2. Adina Vălean
3. Ramona Mănescu
4. Cristian Bușoi
5. Renate Weber
6. Eduard Hellvig
7. Mihai Țurcanu
8. Claudia Benchescu
9. Romeo Stavarache
10. Andrei Muraru
11. Lucia Varga
12. Florin Roman
13. Victor Giosan
14. Dorin Bădulescu
15. Cătălin Rotea
16. Dobre Gheorghe
17. George Stângă
18. Bogdan Nica
19. Aana Guțu
20. Maria Stoian
21. Cristian Pricop
22. Raul Stoica
23. George Damian
24. Diana Nicolae
25. Ovidiu Colceriu
26. Cîrjan Daniel
27. Monica Radu
28. Simona Polak
29. Alexander Tudor Rădulescu
30. Ovidiu Doroftei
31. Teofil Boca
32. Octavian Motoc
33. Emil Pantelimon
34. Cătălin Profir
35. Cristina Mihailovici
36. Adrian Turcanu
37. Adrian Solcan
38. Raluca Vartic
39. Ghiță Cristian Emilian
40. Pater Cosmin Bogdan
41. Ionescu Alexandru Silviu
42. Irinel Scrioșteanu


LISTA ALIANŢEI ELECTORALE PSD-UNPR-PC

1. Creţu Corina
2. Andronescu Ecaterina
3. Ivan Cătălin
4. Nica Dan
5. Grapini Maria
6. Drăghici Damian
7. Sârbu Daciana Octavia
8. Paşcu Ioan Mircea
9. Dîncilă Vasilica Viorca
10. Moisă Ionel Sorin
11. Boştinaru Victor
12. Tănăsescu Claudiu Ciprian
13. Frunzulică Doru-Claudian
14. Rebega Constantin Laurenţiu
15. Ţapardel Ana-Claudia
16. Cristea Andi-Lucian
17. Negrescu Victor
18. Pavel Emilian

19. Răzvan Popa

20. Zoană Maria-Gabriela
21. Dobrete Florentin-Adina
22. Gilia Claudia
23. Brădăţan Tiberius Marius
24. Radu Sorin Mihai
25. Rotaru Alexandru
26. Anghel Iuliana Florina
27. Răducanu Sebastian
28. Ilas Claudiu
29. Voinea Ion
30. Cazanciuc Alina
31. Şaramet Veaceslav
32. Cristescu Vera Dorina
33. Popa Ştefan Ovidiu
34. Arhire Sterea
35. Mihălescu Bogdan-Constantin
36. Bloţiu Andra-Anca
37. Papuc Sergiu Vasile
38. Toader Bogdan Andrei
39. Fântânaru Georgeta
40. Rîmniceanu Valeria-Elena
41. Bărbulescu Emilian Eugen
42. Chioveanu Dragoş

LISTA UDMR

1. Winkler Iuliu
2. Sogor Csaba
3. Vincze Lorant-Gyorgy
4. Henedus Csilla
5. Antal Istvan-Lorant
6. Peter Ferenc
7. Patakki Csaba
8. Benko Erika
9. Paszto Sandor
10. Kozma Istvan-Florin
11. Bogya Annamaria
12. Asztalos Ferenc
13. Magyar Lorand Balint
14. Kozma Monika
15. Klarik Attila
16. Demyen Istvan
17. Takacs Aranka
18. Torok Laszlo
19. Birtalan Jozsef
20. Lorincz Helga
21. Gogolak-Hrubecz Csongor
22. Nagy Szabolcs
23. Bajda Borbala
24. Bodoczi Annamaria
25. Lalazs Botond
26. Dajka Tunde
27. Kovacs Mihaly-Levente
28. Balit Emoke
29. Demeter Ferenc
30. Ori Pakai Francisca
31. Papp Lajos Levente
32. Eckstein Kovacs Peter
33. Anderko Aliz Timea
34. Vida Noemi Eroka
35. Farako Petru
36. Ambrus Carol
37. Kokenyesdi Mihai Stefan
38. Romanszki Zsuzsa
39. Molnar Andrei
40. Jakab Adrojan Mihaly
41. Szafta Szende
42. Novak Levente

LISTA PDL

1. Stolojan Theodor Dumitru
2. Macovei Monica Luisa
3. Ungureanu Traian
4. Marinescu Marian Jean
5. Buda Daniel
6. Onofrei Orest
7. David Dragos Florin
8. Cionca-Arghir Iustin-Marinel
9. Apostolache Mihai Cristian
10. Montoiu Gabriela-Cătălina
11. Hava Mircea Gheorghe
12. Moldova Sorin Dan
13. Bojin Mihăiţă
14. Scripcaru George
15. Falca Gheorghe
16. Florea Dorin
17. Spiridon Stefan
18. Cîmpean Daniela
19. Draghincescu Simona
20. Moroşan Cătălin
21. Mărculescu Dumitru
22. Resmeriţă Doruleţ-Nelu
23. Raileanu-Ilcu Marieta
24. Prală Ştefan
25. Moisescu Adrian Ion
26. Dragan Alexandru
27. Bîrlea Gheorghe
28. Niţă Alina Valentina
29. Roşian Radu Călin
30. Georgescu Victor
31. Buzescu Ilie
32. Berca Eduard Marius
33. Dumitrescu Claudiu
34. Iftimoaiei Ciprian-Constantin
35. Cozma Adrian Felician
36. Ionică George-Alexandru
37. Pantiş Carmen
38. Filimon Ionuţ
39. Fotache Gabriela
40. Kansou Hazem
41. Radu Anişoara
42. Ştefan Ancuţa Mihaela

LISTA PP-DD

1. Diaconescu Cristian-Dan
2. Man Simona Alice
3. Voiculescu Diana
4. Neagu Liviu Robert
5. Orzață Radu Paul
6. Dumitrașcu Eduard Călin
7. Slabu Gheorghe
8. Mihalache Eugen Costinel
9. Demle Alin
10. Nistor Andreea-Laura
11. Ionescu Laurențiu Dan
12. Anghel Gabriela Lola
13. Gherghiceanu Florentina
14. Blănariu Valentin
15. Diaconu Adrian Nicolae
16. Muntean Marian
17. Aivănoaiei Constantin Alin
18. Fliundra Ionel
19. Clibiu Mihai
20. Deaconu Mihai
21. Mihart Ion
22. Dogar Dorin Ovidiu
23. Beldean Luminita
24. Roman Apostol Picu
25. Iov Jan Catalin
26. Huntai Ioan
27. Voicu Constantin
28. Mărginean Marius Doru
29. Aioanei Cristinel Dumitru
30. Simoiu Maria Marieta
31. Popa Alina
32. Horvat Alexandru
33. Nane Aurel
34. Trifu Catalin Victor
35. Moldova Adrian
36. Tifrea Vasile
37. Zamfir Maria Cristina Adriana
38. Iorgulescu Mihai Alexandru
39. Orchei Oliviu Lucian
40. Alexandrescu Andreea Anca
41. Stanciu Misu Mihael

LISTA PMP

1. Preda Cristian Dan
2. Muresan Siegfried Vasile
3. Baconschi Teodor Anatol
4. Petrescu Cristian
5. Funeriu Petru Daniel
6. Rosu Carmen Mariana
7. Dragomir Ruxandra Maria
8. Lesco Alexandru
9. Berca Gabriel
10. Visan Gelu
11. Radulescu Adrian
12. Bota Laura-Diana
13. Vreme Valerian
14. Ivaschescu Nicolae
15. Rogojan Mihai-Cirpian
16. Negrut Clement
17. Diacomatu Sergiu Ionut
18. Zatreanu Dan Radu
19. Botezatu Costache Ioan
20. Gamalet Bogdan Laurentiu
21. Timariu Cristina
22. Vasile Marian
23. Grigoriu Iuliana
24. Sortan Eugenia
25. Marincas Octaviana
26. Damian Cristian Dan
27. Patrascu Lucian
28. Condoiu Marius
29. Lupan Mircea
30. Fekete Carol
31. Crisan Lazarov Loredana Florentina
32. Popa Simona Diana
33. Coman Dragos Florin
34. Hrebenciuc Florin Alexandru
35. Odoblema Stefan
36. Moinescu Dana Eugenia
37. Maxim Ana
38. Zomant Brigitiu Ion
39. Irimia Ana Maria
40. Tudorache Maria Mihaela
41. Popa Andreea Jeanina
42. Popescu Florin Aurelian

LISTA PNŢCD

1. Aurelian Pavelescu
2. Bodu Sebastian Valentin
3. Stavrositu Maria
4. Iancu Gheorghe
5. Necsu Nelu
6. Moldovan Valentin
7. Buciumeanu Nicolae Catalin
8. Frânc Claudiu
9. Buică Lucica Lucian
10. Fițiu Avram
11. Maziliu Liviu Lucian
12. Popa Ioan Alin
13. Moldoveanu Ramon
14. Enescu Carmen Adriana
15. Gutanu Mihai
16. Chiru Gheorghe
17. Negru Constantin
18. Cretu Ilie
19. Poenaru Mircea
20. Sîrbu Dan
21. Toader Vasile
22. Furtună Corneliu Daniel
23. Ilie Lilian
24. Zeana Corneliu
25. Pîrjol George
26. Toader Catalin Florian
27. Stamate Eugen Gheorghe
28. Pelimon Traian
29. Dănilă Oana Alina
30. Iacobescu Mircea
31. Catrinoiu Matei
32. Iancu Ionut
33. Stan Gabriel
34. Nitu Nicolaeta
35. Herţa Teodor Daniel
36. Mihală Cosmin
37. Alexandroiu Gheorghe
38. Țicu Diana-Alina
39. Țicu Irina Mariana
40. Nicorescu Lucian Gabriel
41. Banner-Dobrescu Ioana-Mihaela
42. Gurduza Lucia

LISTA PARTIDULUI FORȚA CIVICĂ

1. Ungureanu Mihai-Razvan
2. Pavelescu Diana Laura
3. Nicolau Mihaela
4. Radu Adriana
5. Alexandrescu Vlad-Tudor
6. Botezatu Daniel
7. Munteanu Teodor
8. Baranga Laurentiu
9. Sebeni Mariana
10. Olaru Mihaela
11. Teodorescu Gina
12. Radoiu Les Gabriela Angela
13. Grigoras Cristian Gheorghita
14. Panfil Gelu Ionut
15. Pentie Radu-Bogdan
16. Aksoy Yavuz
17. Secosan Ovidiu
18. Coman Augustin
19. Huzau Mihai
20. Petre Mihai
21. Terzea Marius
22. Radan Aurel Cristian
23. Dobre Traian
24. Triboi Gheorghe
25. Popa Cornelius
26. Sauca Oana Elena
27. Praznitchi Roxana Ioana
28. Nicolae Victor Cristian
29. Roman Ionel Horia
30. Corina Crisan
31. Ciozvarda Diaconescu Andrei Octavian
32. Balbu Cornel
33. Grigoras Razvan-Ionut
34. Micu Alma-Elena
35. Boboc Jane
36. Tudorache Doinita-Stefania
37. Damascan Mihaela
38. Farkas Ambrus Mihai
39. Strimbeanu Alexandru
40. Bentia Aracsia-Magdalena
41. Simionescu Radu Alexandru
42. Rada Emil

LISTA PARTIDULUI ALTERNATIVA SOCIALISTĂ

1. Rotaru Constantin
2. Stanciu Lucia
3. Dinu Adrian Manuel
4. Sarbu Lucian
5. Badea Marin
6. Zbăganu Gheorghita
7. Popa Maria Magdalena
8. Semen Constantin
9. Rotaru Gheorghe
10. Brehoiu Marina
11. Stanciu Dumitru
12. Tincu Petru
13. Militaru Anamaria
14. Bucataru Sandu
15. Miu Ion
16. Bliort Daniel
17. Zbaganu Alexandra
18. Nicolaescu Valentin Quintus
19. Rotariu Dan Dorulet
20. Caradaica Mihail
21. Cifu Ileana
22. Toarta Mihai Ionut
23. Nitulescu Florin
24. Oneata Bogdan
25. Manaila Dan
26. Doroftei Ilie
27. Pisla Marcela
28. Bostinescu Barascu Constantin
29. Sirbu Robert Eduard
30. Hrynczuk Mihai
31. Enache Luminita
32. Licu Valeriu
33. Bujdei Tubeica Vlad
34. Tudor Marian Ionela
35. Giurea Georgeta
36. Crusoveanu Radita
37. Rotaru Mihela Denis
38. Chilchidis Razvan
39. Dragomir Virgil
40. Utanu Georgiana Mihaela
41. Ungureanu Ileana Manuela
42. Maxim Samuila Aristide

LISTA ALIANŢA NAŢIONALĂ A AGRICULTORILOR

1. Simion Florin
2. Stergiu Nicolae
3. Cucu Marcel
4. Ardeleanu Vasile
5. Sava Cezar
6. Gagionea Cornel
7. Aftanache Mihai
8. Stan Angelica
9. Bledea Gheorghe
10. Arsene Georgiana Bianca
11. Gherase Mihai
12. Tudor Marian
13. Dimitriu Mihail
14. Manolache Costel
15. Brică Marilena
16. Moraru Ovidiu
17. Lazăr Gheorghe
18. Burada Dumitru
19. Lupu Dumitru Ovidiu
20. Gogioiiu Constantin
21. Alexe Costel
22. Hau Mircea
23. Ilie Ion
24. Gurău Dan
25. Duca Alexandra Elena
26. Boşneaga Adrian
27. Isopescu Diana-Elena
28. Butuc Eugen
29. Zamfir Florin Răzvan
30. Gălie Cosmin Dorin
31. Atomulesei Tudor-Andrei
32 . Drăgulin George Emanoil
33. Ţuţuianu Mihai Ionuţ


LISTA PRM

1. Vadim Tudor Corneliu
2. Iovici Teodor Victor
3. Stanescu Cristian
4. Popa Vasile
5. Popescu Adrian
6. Ţîncu George
7. Alupoaei Ionela Alina
8. Ciobanu Bogdan-Constantin
9. Bdinci Marian Florin Corneliu
10. Căpâlnaş Gavril-Emil
11. Edu Mihail
12. Heimann Michael
13. Huja Bogdan Nicolae
14. Onoriu Emanuel
15. Ivanovici Constantin
16. Burligică Mihaela-Elena
17. Ifrim Vanghele
18. Nicolae Ana-Maria
19. Rindasu Olivia-Elena
20. Bolbotină Viorel
21. Parvu-Visa Mihai
22. Craciunescu Ionela Madalina
23. Ciobanu George Constantin
24. David Elisabeta
25. Mititelu Maria
26. Mutafela Gheorghe Daniel
27. Mariean Daniel
28. Frumosu Ileana
29. Ghidănac Melania
30. Anghel Lerban Laurentiu
31. Ciurcă Claudiu-Bogdan


LISTA PARTIDULUI VERDE

1. Florin Brabete
2. Silviu Dumitr
3. Mihaela Pop
4. Alecu Reniţă
5. Florin Gheorghe
6. Carmen Violeta Nigel
7. Andrei Dumbrăveanu
8. Dan Butnaru
9. Dan Acibotăriţă
10. Alexandru Stoian
11. Horea Vuşcan
12. Constantin Tatu
13. Adina Gabriela Dăneţ
14. Constantin Lupaescu
15. Bogdan-Alexandru Constantinescu
16. Nicolae Voinea
17. Ana Petcu
18. Alexandru Predoi
19. Sorin Liviu Ruse
20. Mihai Dumitrescu
21. Ştefania Constantinescu
22. Marian Niţu

23. Alexandru Gheorghe
24. Irineu Marian Iatan

LISTA PARTIDUL NOUA REPUBLICĂ

1. Neamtu George Mihail
2. Mioc George
3. Bargaoanu Liviu Ștefan
4. Berari Corneliu Dan
5. Ciumac Victor
6. Rosetti Andrei-Catalin
7. Ofiteru Augustin Minel
8. Oprea Doru
9. Ienci Voicu Daniel
10. Ficut Bianca Lordiana
11. Mirza Adela Dorina
12. Dragan Florin Adrian
13. Herteg Calin Gheorghe
14. Lazar Mihai Alin
15. Stan Ion
16. Jugrin Costel
17. Postolache Daniela Ilona
18. Esi Marius Costel
19. Cirstea Florin Daniel
20. Scurtu Alina Elena
21. Aniţei Alexandru
22. Mihaila Iulia Adrian
23. Ciobanu Lorin Ionut
24. Spiru Bogdan
25. Maier Ana Maria
26. Dracea Silvana Teodora
27. Naznean Horatiu
28. Teodorescu Valeriu
29. Banciu Cristian
30Tudor Stefan


LISTA PARTIDUL DREPTATII SOCIALE

1. Rece Traian
2. Vărbanciu Nicolae
3. Huidu Florin
4. Mirică Gheorghe
5. Rizea Marian
6. Sasi Mircea Ion
7. Craciun Elena
8. Huidu Mihail Sorin
9. Fition Gheorghe
10. Ungureanu Cristian
11. Mihai Petrache
12. Blindu Simona Liliana
13. Radulescu Manuela
14. Tudose dumitru
15. Degeratu Ioan Gabriel
16. Stoica Nicusor
17. Iosub Janel
18. Dicu Ana
19. Ștefănescu Gabriel Marian
20. Marin Teodor
21. Melinte Daniela Brindusa
22. Negrea Gabriel
23. Ghinescu Ion
24. Stan Camelia Gabriela
25. Cristovescu Victor
26. Plestiu Nicusor
27. Constantinescu Eugen Marius
28. Grosu Ion
29. Gheorghe Rafael Danut
30. Ciopei Elena Paula
31. Boeru Andreea Coralia
32. Predonu Ion
33. Cumanov Nicoleta
34. Chitic Niculina
35. Tudora Alexandru
36. Dan Sorin
37. Panturu Ana Maria
38. Liscan Marin
39. Ciubotariu Florentina
40. Balaceanu Cristina Teodora
41. Mihalache Alexandru Andrei


LISTA PARTIDULUI ECOLOGIST ROMÂN

1. Moraru Radu
2. Cârciu Gheorghe Florin
3. Bădrăgan Dumitru
4. Mărieş Teodor
5. Stoican Angelica
6. Lupaşc Vasile
7. Chelaru Postolache Cristian
8. Ioniţă Cristian
9. Sofianos Stylianos
10. Duca Camelia
11. Neamţu Mihaela Carmen
12. Dascalescu Nechifor Sergiu
13. Puscasu Ioan
14. Muntean Aurel Teodor
15. Roman Nelu Stefan
16. Şichet Andrei Nicolae
17. Olteanu Loredana
18. Mohammad Dina
19. Spirea Andra Mihaela Elena
20. Huşcă Roxana Adriana
21. Mitrea Anamaria Manuela
22. Popa Anamaria
23. Timaru Olivia Ioana
24. Hudescu Carmen Andreea
25. Pripon Alina Gabriela
26. Ţiţu Claudiu Cătălin
27. Grigore Mariana
28. Andrei Mihai
29. Nicolae Radu
30. Paşca Mihai Olimpiu
31. Popione Valentina Alexandra
32. Arapu Carina Gabriela
33. Manta Laura Cătălina
34. Fulicea Andrei

LISTA CANDIDAŢILOR INDEPENDENŢI

1. Pericle Iulian Capsali
2. Paul Purea
3. Costea Peter
4. Corina Georgiana Ungureanu
5. Constantin Filip Titian
6. Mircea Diaconu
7. Valentin Dăeanu

Dănuț LigaDESCARCĂ de aici LISTA completă a candidaților la ALEGERILE EUROPARLAMENTARE 2014

DIN ACEEASI CATEGORIE...
Adauga comentariu

Nume*

Comentariu

ULTIMA ORA



DIN CATEGORIE

  • TOP CITITE
  • TOP COMENTATE