LIGA 1

ASA Tg. Mureș - ACS Poli Timișoara 0-0, (etapa a 6-a). Ardelenii au coborât în clasament

Postat la: 12.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: reporterntv.ro

ASA Tg. Mureș a înregistrat un semi-eșec, scor 0-0, pe teren propriu în compania echipei ACS Poli Timișoara în etapa a 6-a a Ligii I.

Gazdele au ratat prin Jazvic (9), Golanski (10), Pedro (11) și Mureșan (22) cele mai importante ocazii ale primei reprise. Bănățenii și-au creat o singură ocazie importantă de gol, în repriza secundă. Bărbuț a fost aproape de gol în minutul 65, dar a tras slab dintr-o poziție excelentă.

În urma remizei, vicecampioana României a coborât pe locul 4 cu 9 puncte, în timp ce ACS Poli Timișoara ocupă locul 12 cu 4 puncte.