LIGA 1

ASA Tg. Mureș - FC Viitorul 2-2, etapa a 18-a. Ionuț Balaur a marcat un autogol și un gol

Postat la: 22.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Viitorul și ASA Tg. Mureș au remizat, scor 2-2, duminică, în etapa a 18-a a Ligii I într-un meci disputat pe Cluj Arena. Ardelenii au deschis scorul încă din minutul 11, prin Pablo Brandan.

Oaspeții au revenit pe tabelă în urma unui autogol. Ionuț Balaur a încercat să devieze un balon, dar acesta a intrat în propria poartă. În minutul 65, echipa lui Gică Hagi a intrat în avantaj. Aganovic a punctat la capătul unei acțiuni personale. Ionuț Balauru s-a revanșat pentru autogolul din prima repriză și a stabilit scorul final în prelungirile confruntării.

În urma acestui rezultat, ASA ocupă locul 5 cu 27 de puncte, iar Viitorul e pe poziția secundă a Ligii I, cu 33 de puncte.