US OPEN

Reacția Flaviei Pennetta după ce a zdrobit-o pe Simona Halep: M-a provocat, nu a fost ușor

Postat la: 11.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Italianca Flavia Pennetta (33 de ani, locul 26 WTA) va evolua în premieră în finala unui turneu de Grand Slem.

"Sunt foarte fericită, am jucat bine şi când am fost condusă am revenit. Halep m-a provocat bine, nu a fost uşor. La începutul setului doi nu a fost uşor deloc, dar am reuşit să câştig", a declarat Pennetta la Eurosport.

Jucătoarea română de tenis Simona Halep (locul 2 WTA) a fost învinsă de italianca Flavia Pennetta (locul 26 WTA) în semifinalele turneului de la US Open, ultimul de Grand Slem al anului, scor 6-1, 6-3. Meciul a durat o oră și un minut.

A doua semifinală a competiției se va disputa între americanca Serena Williams (locul 1 WTA) și italianca Roberta Vinci (locul 43 WTA).
Italianca Flavia Pennetta va evolua în premieră într-o finală de Grand Slem.