LIGA 1

PANDURII - DINAMO 2-2, (etapa a 9-). "Câinii roșii" au egalat la ultima fază a meciului, prin Gnohere / VIDEO

Postat la: 30.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: infoziare.ro

Panduriii Tg. Jiu și Dinamo au remizat la Severin, scor 2-2, sâmbătă seară, într-un meci din cadrul etapei a 9-a a Ligii I.

"Câinii roșii" au deschis scorul prin Essombe, în minutul 35, după o pasă a lui Palici. Pandurii a egalat în minutul 66.. Filippetto a înscris cu o lovitură de cap de la 11 metri.

Finalul de meci a fost unul incendiar. În minutul 80, Ciucur a șutat spre poarta adversă, Cerniauskas a respins, mingea a ajuns la Hora, care nu a iertat. După doar un minute, șutul lui Filip a zguduit transversala! La ultima fază a partidei, Gnohere l-a învins cu o lovitură de cap pe portarul Stanca, restabilind egalitatea.

Cele două echipe

Pandurii Târgu Jiu: R. Stanca - Unguruşan, Vasco, Filipetto, Momcilovici - Piţian, Droppa - M. Răduţ (V. Munteanu '76), D. Nistor (Al. Dan '84), Hora - M. Roman (Ciucur '60). Antrenor: Edward Iordănescu.

Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Nedelcearu (Feussi '25), Vojnovici - D. Rotariu, Palici (Gavrilă '73), C. Matei - Essombe (Gnohere '61). Antrenor: Mircea Rednic.