ACS Poli Timișoara - ASA Tg. Mureș 1-0, etapa a 19-a. Vicecampioana, răpusă de echipa bănățeană

Postat la: 28.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ACS Poli Timişoara a câștigat meciul disputat pe teren propriu, scor 1-0, în fața echipei ASA Tg. Mureș sâmbătă, în etapa a 19-a a Ligii I.

Echipa pregătită de Bergodi și-a creat prima ocazie a confruntării. În minutul 27, Mureşan l-a pus la încercare pe Kirschstein. Apoi portarul gazdelor a avut o intervenţie magistrală la mingea trimisă de Ramiro Costa. Zicu a replicat cu un șut de lângă poartă, în minutul 31. ACS Poli a înscris unicul gol al partidei prin Luchin, care a punctat cu capul la colţul scurt.

ACS Poli ocupă locul 10, cu 16 puncte, iar ASA e pe 6, cu 27 de puncte.