Al Itiihad, doar remiză. Echipa lui Piți a ratat un penalty / VIDEO

Postat la: 19.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Echipa pregătită de Victor Pițurcă, Al-Ittihad, a remizat pe teren propriu cu gruparea Al Qadisiya, scor 1-1, într-un meci disputat campionatul Arabiei Saudite.

Lucian Sânmărtean a fost integralist la gazde. Asiri a deschis scorul pentru Al-Ittihad în minutul 52. Opt minute mai târziu, gazdele puteau dubla avantajul. Rivas a ratat o lovitură de pedeapsă. Oaspeții au marcat golul egalării prin Al Obaid, în minutul 73.

Al Qadisiya a încheiat meciul cu doi oameni mai puțin: Hazazi (86), pentru cumul de cartonașe galbene și Macena, care a primit direct cartonaș roșu (90+5). Al-Ittihad ocupă locul 3 în Arabia Saudită, la 3 puncte de locul doi, Al Ahli, și la 4 "lungimi" de liderul Al-Hilal.