Echipa pregătită de Dan Petrescu, Jiangsu Suning, a remizat în Liga Campionilor Asiei

Postat la: 24.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Echipa chineză pregătită de antrenorul român Dan Petrescu, Jiangsu Suning, a remizat, marți, în runda inaugurală a grupelor Ligii Campionilor Asiei la fotbal, în Grupa E, pe terenul vietnamezilor de la Binh Duong, scor 1-1.

Oaspeții au deschis scorul prin Xiang Ji (13). Gazdele au egalat un sfert de oră mai târziu Anh Duc Nguyen (28 - penalty). Din minutul 67, gazdele au evoluat în inferioritate numerică, Christian Amougou fiind eliminat.

Brazilienii Ramires (ex-Chelsea) și Alex Teixeira (ex-Șahtior Donețk), aduși iarna aceasta de Jiangsu, au fost integraliști la Jiangsu.