FC Barcelona - Valencia 7-0, în semifinalele Cupei Spaniei. Umilință "extraterestră" / VIDEO

Postat la: 04.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: swi.web-apro.com

FC Barcelona a învins-o pe Valencia cu un neverosimil 7-0, miercuri seara, pe ''Camp Nou'', în semifinalele Cupei Spaniei la fotbal.

Uruguayanul Luis Suarez a marcat de patru ori, în minutele (7, 12, 83, 88), iar argentinianul Lionel Messi a reușit o triplă, în minutele (29, 59, 74).
Neymar a ratat un penalty în prelungirile primei reprize, scos de Messi. În urma acelei faze, oaspeții au rămas în inferioritate numerică, Shkodran Mustafi fiind eliminate.

Neymar nu a părut totuși foarte afectat de problemele pe care le are și a oferit două pase decisive în acest meci. Prima manșă a celeilalte semifinale, Sevilla - Celta Vigo, este programată joi. Partidele retur se vor disputa pe 10 februarie, iar finala competiției va avea loc la 21 mai.