Liga 1, etapa a 24-a. Astra a evitat ÎNFRÂNGEREA, în prelungirile meciului cu CFR Cluj

Postat la: 13.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

După victoria Iașiului la Viitorul, CFR Cluj a fost aproape să producă surpriza la Astra Giurgiu. Cele două echipe au remizat, scor 2-2, sâmbătă seara, în etapa a 24-a a Ligii 1.

Ardelenii au descis scorul în minutul 38, prin Juan Carlos Ruiz care a șutat plasat de la marginea careului de 16 metri. CFR a mărit diferența pe tabela de marcaj în minutul 53, prin Vitor Bruno care a primit o centrare perfectă de la Ruiz. Astra a redus din diferență în minutul 63 prin Boldrin, care a profitat de o gafă uriașă a portarului Marc. În minutul 2 al prelungirilor, Găman a trimis o pasă lungă pentru Boldrin, care a reușit dubla iar Astra a evitat înfrângerea.

Giurgiuvenii rămân lideri în clasament, cu 47 de puncte iar CFR Cluj ocupă locul 10, cu 25 de puncte.