Liga 1, etapa a 25-a. CSMS Iași își poate lua adio de la play-off. Moldovenii nu au trecut de ACS Poli

Postat la: 20.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: observatorulph.ro

CSMS Iași și ACS Poli Timișoara au remizat, scor 1-1, sâmbătă, la capătul unui meci spectaculos disputat în cadrul etapei a 25-a a Ligii 1.

Moldovenii au început jocul cu gândul la calificarea play-off și și-au creat prima ocazie de gol, în minutul 5. Viveiros a trimis cu capul puțin pe lângă poartă.
Apoi, Vasile Gheorghe a ratat deschiderea scoului ('20, '24). Moldovenii au solicitat penalty în minutul 25, după un contact a lui Andrei Cristea cu Torres. Arbitrul Sebastian Colţescu a lăsat, însă, jocul să continue. ACS Poli a replicat prin Ciucă, jocătorul oaspeților trimițând în bara transversală ('38)!
Cristea a deschis scorul în cele din urmă în minutul 75, cu un șut plasat.

După doar trei minute, bănățenii au restabilit egalitatea prin Ovidiu Popescu!

ACS Poli putea da lovitura pe final de meci, când Bărbuţ nu l-a putut învinge pe Grahovac în două rânduri. CSMS Iași ocupă locul 6, cu 36 de puncte în timp ce ACS Poli e pe 11, cu 22 de puncte.