Steaua a pierdut amicalul cu AS Trencin. Rezultatele roș-albaștrilor, înregistrate în Antalya

Postat la: 06.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Steaua a pierdut, sâmbătă, ultimul amical disputat în al doilea stagiu de pregătire din Antalya. Roș-albaștrii au fost învinși, scor 0-1, de formația slovacă AS Trencin.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Maierhofer, cu un minut înainte de pauză. Cele mai mari ocazii ale steliștilor au fost ratate de Marica (5, 29, 69), Stanciu (38) și Hamroun (61).

Cele două echipe:

Steaua: Niță - Papp, Tamaș (Momcilovic, 46), Varela (căpitan; Râpă, 55), Toșca - Pintilii (Muniru Sulley, 46) - Ad. Popa, Stanciu, Chipciu (Gebhart, 46), Hamroun (Bawab, 75) - Marica.

AS Trencin: Semrinec - Sulek, Klescik, Skovajsa, Holubek - Koolwijk - Rabiu (Opatovsky, 65), Bero (Janco, 11; Madu, 46) - Schet (Aliko Bala, 68), Van Kessel (Samuel Ojim, 83), Guba (Maierhofer, 30; Mensah).

///

Steaua va disputa azi al șaselea amical al iernii, cu gruparea slovacă AS Trencin. În celelalte jocuri de verificare, roș-albaștrii au înregistrat două victorii, 1-0 cu Sturm Graz, 2-0 cu Ujpest, două remize, 2-2 cu Djurgadens, tot 2-2 cu Young Boys Berna și o înfrângere, 0-3 cu Ludogoreț Razgrad.

Ultimul amical al Stelei, în stagiul de pregătire din Antalya, este programat sâmbătă, de la ora 14:45, cu AS Trencin, în direct la Digi Sport 1.

Revenirea în țară a campioanei en-titre a României este programată pentru duminică, 7 februarie.