ACS Poli Timișoara - CSMS Iași 2-2. Remiză spectaculoasă în primul meci al etapei a 12-a a Ligii I / VIDEO

Postat la: 25.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: pariuri1x2.ro

Formaţia ACS Poli Timişoara a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-1), meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei CSMS Iaşi, în etapa a XII-a a Ligii I.

ACS Poli Timișoara și CSMS Iași au remizat, scor 2-2, vineri, în prologul etapei a 12-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul în minutul 9. Golubovici a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Gigorie. Luchin a egalat în minutul 47, tot dintr-o lovitură de cap. Centrarea i-a aparținut lui Croitoru. Moldovenii au reintrat în avantaj, două minute mai târziu. În minutul 63, bănățenii au egalat din nou. Ciucă l-a faultat în careu pe Zicu, iar centralul Radu Petrescu a arătat punctual cu var. Goga a transformat lovitura de pedeapsă.

ACS Poli Timișoara și CSMS Iași ocupă locul 9, respective 10, cu câte 13 puncte.

Cele două echipe

ACS Poli Timişoara: Kirschstein - Belu, Luchin, Scutaru, D. Popescu - O. Popescu, Sarmov - Bărbuţ (Zicu '46), Hernandez (Croitoru '46), Goga - Elek (Rufino '86). Antrenor: Florin Marin

CSMS Iaşi: Caparco - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Mitic, Enescu - Viveiros, Şt. Grigorie (Creţu '74), Piccioni (V. Gheorghe '89)- Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli