Adrian Mutu a fost titular la FC Pune City, în etapa a doua a campionatului din India. Românul a anunțat obiectivul echipei

Postat la: 10.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Jucătorul român Adrian Mutu a fost în premieră titular la FC Pune City, în meciul câștigat vineri seară, pe teren propriu, scor 1-0 cu North East United. Partida s-a disputat în etapa a doua a campionatului din India.

Mutu a fost schimbat în minutul 60. Singura reușită a gazdelor a avut loc în minutul 73, când Zohmingliana Ralte a înscris un autogol.

"Mă preocup să fiu în formă, lucrez zilnic la acest și sper să fiu pregătit pentru meciul următor. Mai departe, vrem să câștigăm toate meciurile pentru că vrem să câștigăm campionatul. Acesta este obiectivul nostru.

Îmi place aici în Pune, e foarte frumos, atmosfera este frumoasă, fanii sunt minunați, sper să rămână așa", a spus Mutu la finalul meciului.