Alexandru Tudor, ATACAT de Adrian Porumboiu: "Stai la mânăstire și te duci să faci tâlhăriile astea pe teren"

Postat la: 03.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: ofsaid.ro

Adrian Porumboiu l-a criticat dur arbitrul Alexandru Tudor, cel care a oficiat meciul FC Botoșani - Steaua, scor 0-1, din cadrul etapei a patra a Ligii I.

În minutul 56, Paul Batin a intrat în careu, iar Toșca i-a atins piciorul, sufficient să cadă. Două minute mai târziu, gazdele au reclamat henț în careu. Cabrera a șutat, iar mingea a fost atinsă cu mâna de Cornel Râpă, aflat în cădere.

"E un Tudor Vladimirescu ce face pe pandurul, dar fără să aibă regulamentul. La această fază sunt trei incorectitudini una dupa alta. Și dacă nu era arbitrul pe teren se dădea penalty la faza asta. El putea să stea la Bucuresti sau să fie la mănăstire și să dea penalty.

Pe cuvânt de nu l-aș aprecia dacă venea de la vreun cabaret sau de la vreo casă de-aia cu culori mai vii, decât să stai la mănăstire și te duci să faci tâlhăriile astea pe teren", a spus Porumboiu la Dolce Sport.