Chiricheș a fost înger și demon la Napoli. A gafat și a marcat / VIDEO

Postat la: 06.03.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Internaționalul român Vlad Chiricheş a marcat un gol în meciul câştigat de Napoli, sâmbătă, în fața formației Chievo Verona, scor 3-1, în etapa a 28-a a campionatului Italian de fotbal.

Chiricheş a fost integralist și a punctat în minutul 38, cu o lovitură de cap. Celelalte goluri ale echipei sale au fost înscrise de Higuian (6) şi Callejon (70). Pentru Chievo a punctat Rigoni, în minutul 2, după o gafă comisă de Chiricheş.

VIDEO

Napoli conduce în clasamentul din Serie A, fiind la egalitate de puncte, 61, cu a doua clasată, Juventus. Gruparea torineză evoluează duminică, în deplasare, cu Atalanta.