CSMS Iași - CSU Craiova 1-0, etapa a 23-a. Oltenii au încheiat anul departe de play-off

Postat la: 20.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

CSMS Iași a câștigat meciul disputat pe teren propriu, scor 1-0, în fața echipei CSU Craiova. Moldovenii au fost periculoși în prima repriză, Vasile Gheorghe ('3, '17) semnând primele ocaziid e poartă.

Oltenii au solicitat penalty la un fault în careu comis de Ciucă asupra lui Bancu, în ultimul minut al primei reprize. Ovidiu Haţegan a lăsat jocul să continue, dar reluările TV au arătat că "centralul" trebuia să acorde lovitură de pedeapsă pentru oaspeţi.

Vătăjelu a ratat cea mai mare ocazie a oltenilor la două minute de la reluare, câmd a șutat milimetric pe lângă bară. Unicul gol al partidei a fost înscris de Ciucă, în minutul 55, după executarea unui corner. CSMS Iași ocupă locul 7, cu 32 de puncte, în timp ce CSU Craiova o urmează în clasament, cu 27 de puncte.

CSMS Iași - CSU Craiova 1-0

A marcat: Ciucă 55
Stadion: „Emil Alexandrescu", spectatori: 2.000

CSMS: Grahovac - I. Voicu, Frăsinescu, Ciucă, Ţigănaşu - V. Gheorghe, Creţu (84 Enescu), Mitic, Piccioni (71 Bădic)- Onduku (52 Boșoi) - Golubovic. Rezerve: Hotoboc - Bădic, Grigorie, Enescu, Goge, Boșoi, Boiciuc. Antrenor: Nicolo Napoli

CSU Craiova: Bălgrădean - Achim, Izvoranu (74 Dumitraș), Iliev, Vătăjelu - Ivan, Mateiu, Madson (83 Burlacu), Bancu - Nuno Rocha, Bawab (74 Hergheligiu). Rezerve: Straton, Luică, Ciocoteală, Burlacu, Hergheligiu, Curelea, Dumitraș. Antrenor: Emil Săndoi

Arbitri: Ovidiu Hațegan - Sebastian Gheorghe, Valentin Avram. Rezervă: Robert Dumitru
Observatori: Eduard Dumitrescu, Ion Catoi