CSMS Iași vs FC Viitorul 0-0, etapa a 11-a. Echipa lui Hagi a urcat pe primul loc al Ligii I

Postat la: 19.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CSMS Iași și FC Viitorul au remizat, scor 0-0, sâmbătă seară, într-un meci din cadrul etapei a 11-a a Ligii I.

Enescu a creat prima ocazie a meciului. Jucătorul gazdelor a trimis spre poartă în minutul 6, dar portarul Rîmniceanu a scos de sub transversală. Replica oaspeților a venit prin Ganea, în minutul 15.

În minutul 70, Ciucă a șutat spre poartă, iar mingea a fost oprită cu mâna de un fundaş al Viitorului. "Centralul" partidei, Dragoş Istrate a lăsat jocul să continue. Gazdele au cerut penaty și în minutul 90 la un posibil henţ în careu al lui Mitrea. Reluările tv au demonstrat însă că Istrate a avut dreptate să nu arate "punctul cu var".

În urma acestui rezultat Viitorul a urcat în clasament, pe prima poziție, cu 20 de puncte, la egalitate cu Astra. Giurgiuvenii au însă un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, CSMS Iaşi ocupă poziţia a zecea, cu 12 puncte.

Cele două echipe

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Mitici - Viveiros (Golubovici '74), V. Gheorghe (Creţu '62), Enescu, Grigorie - Piccioni. Antrenor: Nicolo Napoli

FC Viitorul: Rîmniceanu - Nedelcu, Hodorogea, Mitrea, Ganea - Benzar, I. Filip, R. Marin (Chiţu '57) - I. Hagi (Nicoliţă '49), Fl. Tănase, Aganovici (Boli '68). Antrenor: Gheorghe Hagi.