Cupa București, la handbal masculin. Dinamo - CSM București 30-27. în finala competiției. Clasamentul final

Postat la: 09.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Echipa de handbal masculin Dinamo a câştigat Cupa Bucureşti, după ce a învins, duminică, în finala turneului, formaţia organizatoare, CSM Bucureşti, cu scorul de 30-27, inormează Mediafax.

În meciul pentru locurile 5-6 HC Odorhei s-a impus în fața echipei HC Vaslui, scor 30-24, iar în cel pentru clasarea pe poziţiile 3-4, Steaua Alexandrion Bucureşti a câștigat partida cu Energia Pandurii Târgu Jiu, scor 36-37, după prelungiri.

Rezultate anterioare, la Cupa București: Dinamo Bucureşti-Steaua Alexandrion Bucureşti 34-25, CSM Bucureşti-Energia Târgu Jiu 35-28, Steaua Alexandrion Bucureşti-HC Vaslui 36-31 şi HC Odorhei-Energia Pandurii Târgu Jiu cu 27-29, Dinamo Bucureşti-HC Vaslui 45-41, CSM Bucureşti-HC Odorhei 34-29.

Cele şase echipe participante la Cupa Bucureşti au fost împărţite în două grupe: Dinamo Bucureşti, Steaua Alexandrion Bucureşti şi HC Vaslui (grupa A), respectiv CSM Bucureşti, HC Odorhei şi Energia Pandurii Tg. Jiu (B).

Liga Naţională de handbal masculin va debuta în 23 august.