Cupa Ligii 2015-2016. CSMS Iași - CFR Cluj 0-1. Cristian Lopez i-a calificat pe ardeleni în sferturile competiției

Postat la: 09.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

CFR Cluj s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce a învins-o pe CSMS Iași cu scorul de 1-0, în deplasare, în primul tur al competiției. Unicul gol al confruntării a fost marcat de Cristian Lopez, cu un minut înainte de pauză. Atacantul a fructificat o pasă a lui Nouvier.

Tot miercuri, s-au mai calificat în aceeași fază a competiției Concordia Chiajna și ACS Poli Timișoara. Ilfovenii au trecut de FC Botoșani cu 3-0, iar gruparea bănățeană s-a impus în fața formației Petrolul Ploiești, cu 1-0. Steaua, deținătoarea trofeului, și finalista ASA Târgu Mureș sunt calificate direct în sferturile de finală.