CUPA LIGII 2015/2016, sferturi. Concordia Chiajna - ASA Tg. Mureș 1-0. Balaur a marcat în propria poartă, iar N'Doye a ratat un penalty / VIDEO

Postat la: 14.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Ghinion teribil pentru ASA Tg. Mureș. Vicecampioana en-titre a ratat calificarea în semifinalele Cupei Ligii, în dauna Concordiei. Gazdele au început excelent partida, iar Madeira putea deschide scorul încă din minutul 2, dar a țintit transversala, cu o lovitură de cap!

În minutul 18, Voiculeț a obținut o lovitură de pedeapsă, dar N'Doye a ratat de la punctul cu var. Mai mult, în minutul 37, Balaur și-a introdus balonul în propria poartă, după o ieșire greșită dintre buturi a lui Viciu. Mureșenii puteau egala prin Luis Pedro, care a nimerit bara cu un șut de la distanță.
Ardelenii nu au putut înscrie nici în repriza secundă, astfel că meciul s-a încheiat cu victoria Concordiei, care e prima echipă calificată în semifinalele Cupei Ligii, ediția 2015/2016.

Cele două echipe

Concordia Chiajna: Iacob - Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică - Giurgiu (S. Pană '85), Bruno Madeira - Grădinaru, Purece (Sîrghi '90+3), Lazăr - Răducanu (Pena '71). Antrenor: Cornel Ţălnar.

ASA Târgu Mureş: Viciu - Golanski, Ivan Gonzalez, Balaur, Velayos - Gorobsov, N'Doye - Hanca, Voiculeţ (Brandan '80), Louis Pedro (Romario '62) - Axente (Manolov '68). Antrenor: Cristiano Bergodi.