Cupa României 2015-2016. CFR Cluj s-a calificat în semifinale, după ce a trecut de CSMS Iași

Postat la: 16.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași, cu scorul de 2-1, în sferturile de finală ale competiției.

Ardelenii au deschis scorul prin Adrian Păun (55), dar gazdele au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77). Leo Beleck a înscris golul victoriei și al calificării, cu șapte minute înainte de final.

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao în al doilea său mandat.

Celelalte echipe calificate în penultima fază a competiției sunt ASA Târgu Mureș și Dinamo. Joi are loc ultima partidă sin sferturile de finală, dintre FC Viitorul Constanța și Steaua București. Meciul este programat de la ora 20:30 și va fi transmis în direct de Pro TV, Digi Sport 1 și Dolce Sport 1.

Cele două echipe

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Creţu, Ciucă, Ţigănaşu - Mitici, Enescu - Nuno Viveiros (Piccioni '58), V. Gheorghe, Onduku - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

CFR Cluj: Mincă - Daniel Filipe, Larie, A. Mureşan, Vitor Bruno (L. Goian '89) - Gomelt, Petrucci - Păun, Roşu (Camora '70), Nouvier (Nascimento '71) - Belek. Antrenor: Antonio Oliveira.