Espanyol vs Barcelona, Primera Division. Costel Gâlcă a obținut un rezultat URIAȘ în fața echipei lui Messi / VIDEO

Postat la: 02.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: click.ro

Echipa pregătită de antrenorul român Costel Gâlcă, Espanyol Barcelona, a încheiat la egalitate meciul disputat sâmbătă, în compania formației FC Barcelona, scor 0-0. Partida s-a disputat în cadrul etapei a 18-a, prima din returul campionatului spaniol de fotbal.

Oaspeții au dat-o de două ori în bară. În minutul 36, Messi a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea a lovit transversala porții. Suarez nu s-a lăsat mai prejos decât colegul lui din atacul Barcelonei, iar în minutul 55, uruguayanul a trimis o minge din unghi, iar mingea a lovit stâlpul stâng al porții adverse.