FC Voluntari - Dinamo 1-3, etapa a 19-a. "Câinii roșii" s-au apropiat la trei puncte de podium

Postat la: 30.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dinamo a câștigat meciul disputat luni seara, în epilogul etapei a 19-a a Ligii I, scor 3-1, cu FC Voluntari. Meciul s-a disputat pe arena din Ștefan cel Mare, deși gazdă a fost echipa ilfoveană.

Gnohere a deschis scorul încă din primul minut de joc. Pasa decisivă i-a aparținut lui Vojnovici. Cu patru minute înainte de pauză, Filip a mărit diferența de pe tabelă cu un șut de la marginea careului mare. Paul Anton a dus scorul la 0-3 în minutul 30, din centrarea lui Matei. Gazdele au avut o tresărire de orgoliu, iar în minutul 65 Spahija a redus sin handicap cu o lovituără de cap din doi metri.

În urma acestei victorii, Dinamo a urcat pe locul patru, cu 33 de puncte, în timp ce FC Voluntari ocupă penultimul loc, cu 11 puncte.

Cele două echipe

FC Voluntari: Lytovka - L. Rus, C. Achim (Iorga '56), Spahija, Briceag - Novac, S. Rădoi - Voduţ (Ioniţă '79), Goossens (Pancu '69), Hamed Kone - Ad. Bălan. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Dinamo: Cerniauskas - Fai Collins, Mevlja, Nedelcearu (Marc '56), S. Filip - P. Anton, Van Haaren (Gavrilă '54) - D. Rotariu, Vojnovici, C. Matei - Gnohere (Essombe '67). Antrenor: Mircea Rednic