FC Voluntari - Viitorul 2-3, etapa a 23-a. Trupa lui Hagi a câștigat după un meci spectaculos

Postat la: 21.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Viitorul a câştigat meciul disputat luni, în deplasare, scor 3-2, în fața echipei FC Voluntari, la capătul unui meci spectaculos. Partida s-a disputat pe arena din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Gazdele au început tare confruntarea, iar Goosens și Bălan au fost aproape de gol. Dobrogenii au replicat prin Florin Cernat. Fostul jucător al Oțelului l-a învins pe portarul Buzbuchi, în minutul 16. Ilfovenii au reuşit să egaleze după 13 minute. Bălan a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri. Atacantul ilfovenilor a reușit "dubla" în debutul reprizei secunde, când a marcat de la marginea careului (47).
Viitorul a întors însă scorul, prin "dubla" lui Cristi Ganea, din minutele 77, respectiv 80.

Cu această victorie, Nicoliță și compania se mențin pe locul secund, cu 43 de puncte în timp ce nou-promovata e pe 13, cu 15 puncte.

Cele două echipe

FC Voluntari: Balauru - Tchoutou, Rădoi, Novakovici, Briceag - Novac, Goossens - Voduţ (Iorga '75), Todoran (Achim '71), Kone - Bălan (Vâlceanu '81). Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Boli, Mitrea, Ganea - Filip, Nedelcu (Chiţu '59), Aganovici (R. Marin '24) - Nicoliţă (Coman '67), Cernat, Tănase. Antrenor: Gheorghe Hagi