Gică Hagi, după înfrângerea Viitorului: "Am dominat Steaua de la început până la final. Meritam mai mult"

Postat la: 15.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Gheorghe Hagi s-a arătat mulțumit de jocul Viitorului din meciul cu Steaua, scor 0-1, dar, dar echipa sa ar fi trebuit să înscrie cel puțin o dată.

"Am facut un meci foarte bun. Nu ne place rezultatul, ne asteptam la un rezultat mai bun. E clar ca meritam mai mult. Dar din asta putem invata multe.

Am avut multe ocazii, am dominat Steaua de la inceput pana la final. Eu cred ca am trecut un test in aceasta seara, chiar daca am pierdut. Steaua e o echipa mare, cu experienta.

Ne-au surprins in primele minute, dar apoi am reusit un joc foarte bun. Am adus mingea in careu, am dominat. Asta e, cateodata nu intra.

Nu comentez arbitrajul, nu am motiv. Trebuia sa dam gol la ocaziile pe care le-am avut.

Daca jucam asa, eu cred ca vom obtine rezultate bune", a declarat Gheorghe Hagi la Dolce Sport.

Steaua a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a 22-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Jugurtha Hamroun, în minutul 3.