Handbal feminin. Dramatic! HCM Baia Mare a pierdut la diferență de un gol, la campioana Rusiei

Postat la: 07.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: globalsports.ro

HCM Baia Mare a fost învinsă în deplasare de formația rusă Rostov pe Don, scor 27-26 (14-15), sâmbătă, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, informează Agerpres.

Săptămâna trecută, vicecampioana României a pierdut acasă în fața rusoaicelor, cu 20-22. În prima repriză, Rostov a consus, în general, cu o diferență de 1-2 goluri. În minutul 27, scorul era 14-12, dar băimărencele au punctat de trei ori, astfel că la pauză scorul era 14-15.

În minutul 55, scorul era 26-22. HCM a pierdut cu 26-27. Franțuzoaica Allison Pineau a fost cea mai bună de la oaspete, cu 10 goluri marcate.
Tot sâmbătă, în Grupa A va avea loc meciul Larvik - RK Krim Mercator Ljubljana.

Rostov ocupă primul loc cu maximum de puncte, 8, urmată de Larvik, 4 p (3 j), HCM Baia Mare, 2 p (4 j), RK Krim Mercator Ljubljana, 0 p (3 j).
HCM Baia Mare va disputa penultimul său meci din grupă pe 14 noiembrie, acasă, cu RK Krim Mercator Ljubljana.