Liga 1. CSU Craiova - ACS Poli Timișoara 1-1, etapa a 20-a. Oltenii s-au îndepărtat de play-off

Postat la: 01.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

CSU Craiova şi ACS Poli Timişoara au remizat, scor 1-1, în prologul etapei a 20-a a Ligii I.

Gazdele și-au creat prima ocazie a meciului, în minutul 10. Zlatinski a executat o lovitură liberă, iar mingea a trecut puţin pe lângă poartă. În minutul 27, Nuno Rocha şi Scutaru s-au ciocnit la un duel aerian, iar fundaşul timişorean a ajuns la spital. Tot Zlatinski a executat o lovitură liberă, în minutul 32.

Portarul bănățenilor a respins cu un reflex de zile mari. Cu trei minute înainte de final, oaspeții au primit penalty după un fault al lui Achim la Curtean. Javi Hernandez a transformat, deschizând scorul. În minutul 57, Bancu i-a trimis o pasă ideală lui Nuno Rocha, care a restabilit egalitatea.

CSU Craiova ocupă locul şapte, cu 27 de puncte, la egalitate cu ASA Târgu Mureş, în timp ce Poli Timişoara ocupă poziţia a zecea, cu 20 de puncte.

CSU Craiova - Poli Timișoara 1-1 (0-1)
A marcat: Rocha 57 / Hernandez 42 (p.)
Stadion: Extensiv, spectatori: 1.500

Cele două echipe

CSU Craiova: Bălgrădean, Achim, Popov, Iliev, Vătăjelu - Mateiu, Madson (73 Curelea), Zlatinski, Bancu (66 Băluță) - Ivan (85 Hergheligiu), Nuno Rocha. Rezerve: Straton, Dumitraș, Kay, Băluță, Hergheligiu, Ferfelea, Curelea. Antrenor: Emil Săndoi

Poli: Kirschstein - Melinte, Scutaru (31 Cânu), Luchin, D. Popescu - O. Popescu, Llorente, Hernandez (70 Belu) - Curtean, Rufino (63 Sarmov), Zicu. Rezerve: Smaranda, Cânu, Sarmov, Belu, Elek, Croitoru, Bărbuț. Antrenor: Florin Marin

Arbitri: Balaj Pavel - Ciprian Danșa, Gabriel Constantinescu. Rezervă: Marian Barbu
Observatori: Iulius Nemțeanu, Irina Mîrț
Eliminat: Melinte 67