Liga 1, etapa a 22-a. Ce rușine pentru CSU Craiova! Oltenii au fost învinși de FC Voluntari

Postat la: 13.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: csuc.ro

CSU Craiova a înregistrat un eșec extreme de surprinzător, scor 1-2, pe teren propriu, în compania echipei FC Voluntari. Meciul s-a disputat sâmbătă, în cadrul etapei a 22-a a Ligii I. Trupa pregătită de Emil Săndoi și-a creat prima ocazie a partidei.

Herghelegiu a putea deschide scorul încă din minutul 2.Oaspeții au desBălan a deschis scorul în minutul 22, după un offside nesemnalizat,
Craiovenii au căutat golul egalizator, dar au ratat prin Vătăjelu (52) și Mateiu (62). Tot nou-promovata a înscris. În minutul 79, Pancu a transformat un penalty obţinut tot de el.

Vătăjelu a țintit bara (86), iar Nuno Rocha nu l-a putut învinge pe portarul oaspeților. (89). CSU Craiova a redus în cele din urmă, din diferență. Bancu a șutat în minutul 90+4, iar mingea a fost deviată în propria poartă, de Rădoi.
CSU Craiova ocupă locul 9, cu 27 de puncte, iar FC Voluntari e pe 13, cu 15 puncte.

CSU Craiova - FC Voluntari 1-2

Au marcat: Bancu 90+2 / Bălan 22, Pancu 77 (penalty)
Stadion: Extensiv, spectatori: 2.000

CSU Craiova: Bălgrădean - Achim, Iliev, Kay, Vătăjelu - Mateiu, Zlatinski - Ivan (63 Curelea), Nuno Rocha, Bancu - Hergheligiu (70 Măzărache). Rezerve: Straton, Ciocoteală, Curelea, Dumitraș, Madson, Izvoranu, Măzărache. Antrenor: Emil Săndoi

FC Voluntari: Balauru - Rus, Novakovic, Rădoi, Briceag - Maftei, Novac
(83 Achim) - Kone, Goossens, Vîlceanu (67 Iorga) - Bălan (46 Pancu). Rezerve: Lytovka, Tchoutou, Todoran, Achim, Pancu, Iorga, Cârstocea. Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Arbitri: George Rădulescu - Mihai Artene, Mircea Grigoriu. R.: Cătălin Buși
Observatori: Dan Potocianu, Cornel Sorescu