Pandurii - Concordia 2-0, etapa a 19-a. Gorjenii s-au apropiat la un punct de liderul Astra

Postat la: 27.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Pandurii a câștigat meciul disputat vineri, în prologul etapei a 19-a, cu Chiajna, scor 2-0. Gorjenii nu au avut nici o emoție să câștige cele trei puncte.

Hora (10, 11), Săpunaru (27) și Ciucur (38) au trecut pe lângă deschiderea scorului. Cu trei minute înainte de pauză, Răduț a executat o lovitură liberă, iar Matache nu a avut nici o replică. În repriza secundă, Pandurii a dominat, în continuare, echipa ilfoveană. În minutul 68, Răduț a obținut un penalty, iar Hora a transformat pentru 2-0.

Acesta a fost meciul de debut al antrenorului Adrian Falub pe banca echipei din Chiajna. Tehnicianul l-a înlocuit în această săptămână pe Cornel Țălnar. Gorjenii au urcat pe locul secund, cu 36 de puncte, la o "lungime" de liderul Astra. În schimb, Concordia ocupă locul 12, cu 14 puncte.