Paula Ungureanu, după înfrângerea suferită în fața Norvegiei: "N-a fost cu nimic mai bună decât noi"

Postat la: 19.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: sportnews.libertatea.ro

Portarul Paula Ungureanu a vorbit despre înfrângerea reprezentativei de handbal feminin a României, în semifinalele Campionatului Mondial, suferită în fața Norvegiei, vineri seara.

"Sunt atat de mandra de echipa mea, nu mai am cuvinte... Sunt foarte suparata, dar si foarte mandra.

Norvegia nu a fost cu nimic mai buna, iar noi am jucat fantastic. Am avut o repriza a doua foarte buna. Ma bucur din suflet ca am iesit sanatoase si am aratat ca suntem o echipa. Oboseala nu s-a simtit deloc, oricare dintre noi poate sa joace acum inca o data.

Sa dea Dumnezeu sa facem un meci superbun duminica si sa ne bucuram la final, pentru ca o meritam", a spus Paula Ungureanu, la Dolce Sport.

Naționala feminină de handbal a României a fost învinsă de Norvegia cu scorul de 35-33 (17-14, 27-27), după prelungiri, vineri, în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca. Tricolorele vor juca duminică, pentru medaliile de bronz, cu Polonia.