Portarul echipei Den Haag a marcat cu călcâiul, la ultima fază a meciului cu PSV Eindhoven. S-a terminat 2-2 / VIDEO

Postat la: 12.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: nu.nl

PSV Eindhoven se poate considera o echipe ghinionistă. Campioana Olandei a fost egalată în ultimul minut de prelungire al meciului disputat în deplasare, cu Den Haag, scor 2-2.

În plus, golul a fost marcat de portarul advers, CU CĂLCÂIUL! Confruntarea s-a disputat în prima etapă a campionatului din Olanda.

La scorul de 1-2, la una dintre ultimele faze al partidei, Martin Hansen a urcat în careul advers și a reușit să restabilească egalitatea. Pentru PSV au marcat Maher (23) și de Jong (62), în timp ce pentru Den Haag a mai înscris Alberg (25), din penalty.