Reacții după ce România a câștigat finala mică la CM de handbal feminin 2015. Oana Manea: "Nu ne gândeam că putem câștiga medalia de bronz"

Postat la: 20.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

Una dintre eroinele României la Campionatul Mondial de handbal feminin 2015, Oanea Manea, a dezvăluit că înaintea competiției nu avea pretenția câștigării unei medalii.

"Nu ne gândeam că putem câștiga medalia de bronz. După meciurile din grupă nimeni nu ne-a dat nici o șansă. Ne-am unit, însă. Meciul cu Norvegia a fost cel mai greu. Noi trebuia să jucăm finala", a spus Oana Manea, la Dolce Sport.

Naționala feminină de handbal a României a învins selecționata similară a Poloniei, în finala mică a Campionatului Mondial din Danemarca, duminică, scor 31-22 și a câștigat medalia de bronz, premieră pentru reprezentativa noastră.