Rednic, după calificarea în semifinalele Cupei României: "Astra a avut o jumătate de ocazie"

Postat la: 15.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Mircea Rednic s-a arătat mulțumit de jocul prestat de Dinamo în meciul cu Astra, din sferturile de finală ale Cupei României.

"Mai e si stiinta si dorinta, nu doar noroc. Astra a avut o jumatate de ocazie, am meritat victoria. Cred ca e cel mai bun meci al nostru din acest an.

Inseamna ca s-a format o echipa daca poti sa revii imediat dupa ce primesti gol. Puteam sa facem 2-0, am ratat ocazii.

Imi pare rau pentru Sumudica. Sunt probleme si la ei, asta face parte din fotbalul romanesc.

Gnohere are doua oferte, dar ne mai gandim daca il lasam sa plece. Sa vedem ce va decide domnul Negoita. Dar avem solutii daca va pleca, trebuie sa ne gandim si la partea financiara", a declarat Rednic la Dolce Sport.

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, în sferturile competiţiei.