SCANDAL monstru la națională! Denis Alibec a fost prins fumând în timpul meciului cu Franța

Postat la: 14.06.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

Adus cu surle și trâmbițe la echipa națională de fotbal a României, Denis s Alibec, a comis-o în timpul meciului dintre Franța și România, scor 2-1, în de la Euro 2016.

Potrivit Gazetei Sporturilor, selecţionerul Anghel Iordănescu a solicitat trimiterea la încălzire a fotbalistului Astrei Giurgiu încă din debutul reprizei secunde, cu o intenţie clară: "Prin minutul 60 să fie pregătit că îl bag", a fost mesajul selecţionerului pentru "secundul" Viorel Moldovan, care a avut însă o mare problemă.
Denis Alibec nu se afla pe banca de rezerve, deşi repriza a doua începuse, ci în vestiar. Jucătorul în vârstă de 25 de ani fuma! Se întorsese acolo special pentru acest lucru la finalul pauzei. Iordănescu l-a introdus pe teren pe Alibec în minutul 61. Următorul meci al tricolorilor la Euro 2016 este programat miercuri, de la ora 19:00, cu Elveția.