US OPEN 2015. Simona Halep vs Flavia Pennetta. Stere Halep, tatăl Simonei: I-am spus să nu vină acasă fără Cupă!

Postat la: 11.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

Stere Halep, tatăl Simonei, este sigur că ocupanta locului secund în clasamentul mondial poate câștiga turneul US Open, ultimul de Grand Slem al anului.

"Fiica mea a luptat ca un soldat în Vietnam cu Azarenka, a fost superbă! Incredibil! Mă aşteptam, Simona are puterea să lupte până la ultima picătură de sânge. Mereu am avut încredere că poate face minuni. I-am spus să nu vină acasă fără Cupă!", a declarat Stere Halep pentru Digi24.

Meciul dintre jucătoarea română de tenis Simona Halep (locul 2 WTA) și italianca Flavia Pennetta (locul 26 WTA), din semifinalele turneului de la US Open, ultimul de Grand Slem al anului, programat în noaptea de joi spre vineri, a fost amânat din cauza ploii.

Partida a fost reprogramată vineri, de la ora 18.00, ora României. Meciul va fi televizat de Eurosport, dar va putea fi văzut și live vide pe ZIUAnews.ro.