ASA Tg Mureș și Poli Timișoara s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii

Postat la: 08.09.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ASA Tg Mureș a trecut la lovituri de departajare de CFR Cluj, scor 5-4. A fost 1-1 după 120 de minute de joc iar la penaltyuri au ratat doi jucători ai CFR-ului, Lopes și Rus și unul singur de la ASA, Marius Constantin.

Muresenii vor juca în penultimul act cu Poli Timișoara, care a eliminat-o pe finalista ediției precedente, Concordia Chiajna, scor 2-1. Bănățenii au marcat golul decisiv în inferioritate numerică, Bărbuț fiind eliminat în minutul 65. Diseară se va juca un nou sfert de finală, între FC Botoșani și Steaua iar ultimul, cel dintre Astra și Dinamo a fost programat peste o lună.