Astra - CSM Poli Iaşi 1-0. Budescu l-a făcut fericit pe Şumudică! Meciul a fost decis dintr-o lovitură de pedeapsă

Postat la: 27.09.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Astra a câştigat, scor 1-0, în faţa lui CSM Poli Iaşi, după un meci încâlcit decis de un penalty transformat de Budescu, în minutul 79. Prima ocazie a meciului a fost irosită în primul minut de Boiciuc, care a tras, din careu, puţin pe lângă poarta apărată de Lung. Astra a replicat prin Teixeira, în minutul 11, iar totodată mijlocaşul gazdelor a fost unul dintre cei mai activi jucători de pe teren în prima repriză.

Repriza a doua a prezentat un fotbal anost, fără idei pe alocuri, din partea ambelor echipe, deşi Astra a încercat să preia iniţiativa. Budescu a fost cel care a adus cele trei puncte în tabăra campionilor, după ce a transformat un penalty, în minutul 79. În minutul 93, Frăsinescu a fost eliminat, după ce a primit şi al doilea cartonaş galben.

În acest moment, Astra ocupă locul 11, cu 11 puncte, iar CSM Poli Iaşi coboară o poziţie, până pe opt, cu 12 puncte.

Astra - CSM Poli Iaşi 1-0 (Budescu 79)

Astra Giurgiu: S. Lung - Săpunaru, Geraldo, Fabricio, J. Morais - Moise, Takayuki, Lovin, Teixeira - Budescu - Alibec
CSM Poli Iaşi: Caparco - Bosoi, Frăsinescu, Saric, Sato - Mitic, Târşa - Ciucur, Boiciuc, Bădic - Piccioni